WYDAJNOŚĆ: surowce, doświadczenie, ludzie i technologia

Przetwarzamy aluminium, stal nierdzewną, mosiądz, żelazo i PVC w produkty dużej estetyce i innowacji dzięki ciągłym badaniom jakości surowców.

Poszukiwanie najlepszych surowców i różnorodność dostępnych wykończeń jest pierwszym krokiem aby stworzyć doskonały produkt. To dlatego przykładamy wielką wagę i troskę w badaniu i wyborze materiałów z których produkujemy nasze profile. Nasza szeroka oferta wykończeń zawiera szczotkowane, chromowane, miedziane aluminium jak i błyszczące i matowe PVC. Ścisła współpraca z naszymi dostawcami pozwala nam opracowywać i badać produkty spełniające bardzo różne potrzeby każdego klienta.

Piękno i jakość wykończenia pokazują świetną dbałość o szczegóły, co nie jest powszechne przy produkcji profili.

Roberto Rizzi, kierownik kontroli jakości

Ekskluzywne wykończenia

Dzięki wnikliwej analizie i naszemu know-how, oferujemy prawdziwą alternatywę dla standardowych wykończeń profili na rynku. Jako pierwsza firma wprowadziliśmy nowe ozdobne wykończenia do aluminium, PVC, żelaza i stali nierdzewnej w grupie profili do majsterkowania.

Najlepszych surowców

  • Aluminium anodowane (ekstruzja, anodowanie i barwienie antyoksydacyjne);
  • Aluminium polerowane (wytwarzane w 5 procesach: wytłaczanie, czyszczenie, polerowanie, nabłyszczanie i anodowanie);
  • Stal nierdzewna AISI 304;
  • Stal o wysokim połysku (wyprodukowana w 3 procesach mechanicznego polerowania);
  • Lity mosiądz (z połyskiem i szczotkowanym wykończeniem);
  • Stal sklasyfikowana zgodnie z europejską normą EN: S235JR i certyfikatem UNI na podstawie określonych przekrojów odpowiednich profili.

Jeżeli ktoś zapyta, jaki jest nasz sekretny przepis produkcji tak wysokiej jakości profil, odpowiadamy: doświadczenie, ludzie i technologia.

Lubimy ładne rzeczy i wiemy, że aby je stworzyć potrzebne są nie tylko zaawansowane technologicznie narzędzia, ale także pasja i umiejętności wykwalifikowanych osób które potrafią z nich korzystać. Dbamy o wysoką selekcję i szkolenia naszych pracowników, zawsze zwracając uwagę na innowacje technologiczne, aby oferować kompletny produkt.

Od samego początku Arcansas zawsze inwestowało w innowacje technologiczne, zarówno w zakresie przetwarzania surowców, jak i oferowania swoim klientom praktycznych i komunikatywnych opakowań. Na końcu , dział projektowy pracujący w pełnym wymiarze godzin zapewnia projektowanie poszczególnych produktów z myślą o zaspokojeniu potrzeb konsumentów.

Gwarancja jakości

Kontrola nad procesem produkcji i jego śledzenie to nasze absolutne priorytety. Wszystkie surowce są kontrolowane przy wejściu i są monitorowane na każdym etapie przetwarzania. Przeprowadzamy wstępnie ustalone kontrole próbek wszystkich produktów poprzez wykorzystanie certyfikowanych narzędzi oraz bezpośrednią współpracę wyspecjalizowanych laboratoriów w zakresie testowania materiałów i wykończeń.

450
zablistrowanych profili w godzinę

16 h
jeden cykl produkcyjny

Punching
Wykrawanie

Używamy wykrawania, aby wykonać znaki lub otwory na naszych profilach i nadać produktowi pożądany kształt.

Profilowanie

Profilowanie to proces gięcia metalowego elementu, który umożliwia tworzenie profili o różnych przekrojach. Dzięki tej procedurze jesteśmy w stanie stworzyć specyficzne profile, odpowiednie do każdego rodzaju finalnego zastosowania.

Profiling
Cut
Cięcie

Cięcie jest podstawowym krokiem do wykonania profili o pożądanym rozmiarze.

Kąpiel anodowa

Wykonujemy również kąpiel anodową profili. Jest to proces, który pozwala na powstanie ochronnej warstwy tlenku na powierzchni obrabianego metalu (zwykle aluminium), co zabezpiecza go przed korozją.

Anodic bath
Brushing
Szczotkowanie

Aby oczyścić powierzchnię naszych profili w szczególności aluminiowych, wykonujemy proces szczotkowania. Zabieg ten nadaje powierzchni profili matowe i satynowe wykończenie, a także może być stosowany do nadania profilowi eleganckiego efektu szczotkowania.

Blister (folia termokurczliwa)

Nasze profile zamykamy w przezroczystych blistrach wykonanych z PCV, aby zabezpieczyć je przed zarysowaniami i kurzem, a także zapewnić maksymalną widoczność i praktyczność podczas ustawiania profili w półkach.

Blister
Packaging
Opakowanie

Oferujemy opakowania odpowiednie do transportu profili aluminiowych, stalowych i PCV. Każdy produkt starannie przygotowujemy do wysyłki i upewniamy się, że dotrze do ostatecznego nadawcy w nienaruszonym stanie.