POSTĘP: nasza historia

Chi Siamo

39 lat i wciąż rośnie

Historia rodziny i włoskiej firmy, zakorzeniona w tradycji i ciągłych badaniach. Bo jeśli wierzysz w przyszłość i masz rozsądne pomysły, nigdy nie przestajesz się rozwijać. Pomimo szybkiego rozwoju Arcansas przez lata pozostawało firmą rodzinną. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji, która potrafi definiować długoterminowe cele biznesowe i dowolnie kształtować naszą przyszłość. Od 1980 roku zajmujemy się projektowaniem, produkcją i dystrybucją profili podłogowych i ściennych, profili sanitarnych, profili do podłóg i artykułów do majsterkowania we Włoszech i za granicą.

Jesteśmy jedyną firmą w branży, która może samodzielnie zarządzać całym cyklem produkcyjnym, gwarantując naszym klientom pełną kontrolę nad produktem końcowym i najwyższą jakość.

Amedeo Scriattoli, Dyrektor Generalny

Historia rodziny

 • 1980

  Stelio Scriattoli zakłada firmę Arkansas Corporation w Fano (Pu). Mała firma o powierzchni 200 m kw., z 5 pracownikami. Jego marzenie? Komercjalizować na rynku przemysłowym profile dla budownictwa i zaoferować innowacyjny produkt. Zwycięski pomysł dzięki któremu firma zaczyna się rozwijać i w 1984 r. przenosi się do większej siedziby o powierzchni 1000 kwadratów metrów w Lukrezia (Pu).

 • 1989-90

  Ważne inwestycje w produkcję, technologie i najbardziej innowacyjne materiały jakie są dostępne na rynku. Absolutną innowacją prezentowaną na rynku profili: samoprzylepne profile i profile produkowane na linii do profili ze specjalnym opakowaniem.

 • 1991-1992

  Stelio przekazuje ster firmy synowi Amedeo. Firma nadal się rozwija i w 1998 r. zmienia swoją strukturę: powstaje Arcansas srl.

 • 1994-1995

  Arcansas przenosi się do nowej siedziby o powierzchni 5500m˛ w Piagge (Pu). Inwestycje są nadal kontynuowane w zakresie technologii produkcyjnej i rozwoju gamy produktów. Wprowadzono nowy opatentowany ekskluzywny typ ekspozytorów dla punktów sprzedaży detalicznej.

 • 2003-2004

  Jest to rok przełomowy: firma zaczyna rozprowadzać profile do dużych sieci detalicznych i zwiększa swój udział w rynku sprzedaży we Włoszech.

 • 2007-2008

  Arcansas zostaje liderem w produkcji profili dla dużych sieci detalicznych na rynku Włoskim. Zaprezentowano nowy typ pakowania profili metalowych.

 • 2013-2014

  Do firmy dołącza Federico, Syn Amedeo (3 pokolenie). Eksport przekracza 30% obrotów. Arcansas regularnie eksportuje do ponad 34 krajów.

 • 2018-2019

  Fabryka w Piagge rozwija się i produkcja jest w całości przeniesiona do nowej siedziby w Mondavio (Pu). Otwarto nowy magazyn Arcansas we Francji. Zakres produktów przekracza 5000 referencji. Wprowadzono system identyfikacji produktów i automatycznego zarządzania magazynem. Zaprezentowano nowe wykończenia aluminium, pvc oraz profile ze stali nierdzewnej.

+57%
wzrost obrotów
w ostatnich 4 latach

+179%
wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych w ostatnich 4 latach

22,000
metrów kwadratowych powierzchni
w ciągu ostatnich 4 lat